Základní škola a Mateřská škola Borotín, okres Tábor

znak školy bodova školy

Přehled aktuálních článků

Adventní koncert

více na Městys Borotín - oficiální www stránky

GIVT.cz

více na Městys Borotín - oficiální www stránky

POMOZTE NÁM, PROSÍM - HLASUJTE PRO č. 013

více na Městys Borotín - oficiální www stránky

Lampionový průvod 11.11.2015

více na Městys Borotín - oficiální www stránky

Turistická známka

více na Městys Borotín - oficiální www stránky

Základní a mateřská škola

více na Městys Borotín - oficiální www stránky

Rozhodnutí hejtmana Jihočeského kraje

více na Městys Borotín - oficiální www stránky

Pomozte nám, prosím

více na Městys Borotín - oficiální www stránky

Den otevřených dveří 21.03.2015

více na Městys Borotín - oficiální www stránky

Hrad Borotín a barokní hospodářský dvůr

více na Městys Borotín - oficiální www stránky

Ankety

Jak se Vám líbí vzhled stránek?

Zobrazených stránek

Celkem: 231922 měsíc: 954 den: 152 hodina: 4
Aktuality

Představujeme Vám vítězné družstvo okresního kola ve florbalu

Dívky osmých a devátých tříd pokračují ve vítězném tažení

23.11.2016
Po vítězství v okresním kole v přespolním běhu dívek pokračují naše děvčata ve své zlaté šňůře i ve florbalu. Turnaj v Sezimově Ústí prošla děvčata jen s drobnými zaváháními v podobě remízy s družstvem Opařan a Malšic. S Malšicemi se povedla remíza ve finálové skupině, kde pak rozhodoval zápas s dívkami z Tučap. Zde se hrálo o to, že vítězství pro nás znamenalo zlato, prohra „pouze“ bronz. Po skvělém, bojovném výkonu na tabuli pak svítilo skóre 2:0, čímž propukl obrovský jásot a pocity obrovského štěstí pro naše borotínské dívky. Ze srdce gratulujeme, a přejeme 5. ledna 2017 úspěch v krajském kole, které se koná v Jindřichově Hradci.

Sestava: Eliška Nováková, Veronika Fárová, Magdaléna Švecová, Tereza Homolová, Monika Babická, Eliška Šimáková, Lenka Kostková, Natálie Smrčinová

Představujeme Vám vítězné družstvo okresního kola ve florbalu
R.H.

 


Florbal dívky 6. a 7. třída

8.11.2016

Sportovní hala v Sezimově Ústí se stala dějištěm dalšího ročníku florbalových turnajů škol. Zahájila děvčata 6. a 7. tříd. Reprezentantky naší školky vstoupily do turnaje vítězstvím nad základní školou Bechyně Školní 1:0. Poté přidaly dvě remízy se ZŠ Soběslav E.B. a táborskou Helsinská. Přestože dívky v základní skupině neprohrály stačilo to jen na druhé místo ve skupině. Ve skupině o umístění jsme pak prohráli obě utkání. Celkově tak naše družstvo obsadilo šesté místo z dvanácti škol.
Sestava: Barbora Bálková, Linda Brázdová, Kateřina Fárová, Tereza Fučíková, Tereza Šimáková, Darina Peterková, Anna Repášová, Elena Kopecká, Monika Rytířová a Anna Zrůstová.
            R.H.
Florbal dívky 6. a 7. třída


Muzikál "Mama mia!"

Vážení rodiče,

dne 16. 12. 2016 pořádáme zájezd na muzikál „Mama mia!“, který se koná v Kongresovém centru Praha. Vstupenky jsou určeny především pro žáky II. stupně, ale při nízkém počtu přihlášených je možné, aby se akce zúčastnili také rodiče a veřejnost. Cena vstupenky je 690,- Kč, záloha na dopravu činí 200,- Kč.

 Po zaplacení částky 890,- Kč je přihlášení pro žáka závazné a v případě, že se akce nezúčastní, je částka nevratná. Může však za sebe zajistit náhradníka. Částku je třeba uhradit do 30. 11. 2016..

Plánovaný odjezd je v pátek 16. 12. 2016 v 17.00 hodin od školy objednaným autobusem.

Během akce je dohled nad žáky zajištěn pedagogickými pracovníky školy.

 

                                                                                                                                                                                         Eva Macková – garant akce   


Oslavy 120. výročí otevření školy aneb u borotínské základky se nejen střílelo

Ve dnech 21. – 24. října proběhly na naší škole oslavy 120. výročí otevření naší tzv. nové budovy školy.

Již od začátku září jsme se na oslavy připravovali. Hledalo se v historických pramenech, nacvičovala se různá vystoupení, oslovovali sponzoři a partneři školy, rozesílaly se pozvánky.

V pátek 21. 10. 2016 v jedenáct hodin dopoledne to vše vypuklo. Sešla se celá řada významných hostů. Nechyběli mezi nimi bývalí zaměstnanci školy, pracovníci Odboru školství MÚ Tábor, zástupci architekta i stavební firmy a samozřejmě také zástupci našeho zřizovatele – Městyse Borotín. Na oslavě nemohli chybět ani žáci a zaměstnanci školy.

Nejprve jsme si připomněli něco málo z historie školy a zaznělo několik písniček a básniček v podání žáků naší školy. Poté byly na počest výročí a otevření nově zrekonstruovaného severního křídla a dvou nových učeben vypáleny tři rány z historického hmoždíře.

Součástí oslav bylo také předávání čestných uznání za práci pro školu, která obdrželi pánové Jan Tůma, Josef Kubeš a Antonín Brož a paní Leona Jelínková. Každý z nich má nemalou zásluhu na tom, že v Borotíně máme tak krásnou školu. Za jejich práci jim ještě jednou děkujeme.

A protože se slavily narozeniny, i když narozeniny školy, nemohly chybět dárky. Nejprve dorazilo za velkého jásotu nové školní auto – Ford Transit, které se bude používat na svoz dětí i případnou dopravu na různé akce a soutěže. Po křtu auta, kterého se ujal „otec myšlenky“ dovážení dětí pan Josef Kubeš, už nastala slavnostní chvíle přestřižení pásky do nové přístavby. To však zdaleka nebylo všechno …

V pátek večer se v místním společenském sále konal benefiční ples. K tanci a poslechu hrála skupina Covertrio a dechová hudba pod vedením Pavla Fáry. Ples zahájily svým vystoupením mažoretky ze Sezimova Ústí a krásný vídeňský valčík předvedli žáci osmé a deváté třídy. Tančilo se, zpívalo, veselilo. Nechyběl ani slavnostní přípitek, dort a vystoupení zaměstnanců školy.

Benefice, do které se zapojili sponzoři, zaměstnanci a přátelé školy, rodiče našich žáků a dětí a v neposlední řadě účastníci benefičního plesu, vynesla škole bezmála 100.000,- Kč. Za příspěvky všem mockrát děkujeme. Výtěžek benefice bude použit na nákup vybavení nově zrekonstruovaných prostor a část na nové auto.

V neděli 23. října proběhl ve škole i školce den otevřených dveří. Zájemců bylo opravdu hodně (cca 160 ve škole a 50 ve školce) a moc nás těšila jejich slova chvály. K vidění nebyla jen nová přístavba, ale také učebnice, pomůcky, výukové programy na interaktivních tabulích. Nechyběly staré fotografie a kroniky, u kterých se řada návštěvníku zastavila a hledala …

V pondělí 24. října jsme oslavy zakončili Borotínskými prahrami. Během dopoledne si všichni žáci vyzkoušeli hry našich předků – honění obruče, tlučení špačka, drápky a celou řadu dalších. Významnou součástí hry bylo putování po místech v obci, kde v minulosti probíhala výuka. V příloze článku je mapka našeho putování.

Putováním po historii školy jsme zakončili oslavy 120. výročí založení školy. Věřím, že jsme si to všichni užili a budeme na konané akce dlouho vzpomínat.

A teď hurá do lavic …                                             

                                                                                  Mgr. Lenka Pípalová, ředitelka školy

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
po-stopach-borotinskeho-skolstvi.pdf 229.2 Kb

Nabídka zájmových kroužků - 2016/2017

Pondělí
Přírodovědný a zdravotnický kroužek   – p. uč. Nováková – 14.00-15.00
Logopedie – p.uč. Kleňhová – 13.00-13.45
Florbal (1. stupeň) – p. uč. Holub – 13.30 – 14.30
Florbal (2. stupeň) – p. uč. Holub – 14.30 – 15.30
Pohybově-taneční kroužek – p. uč. Halamová – 15.30 – 16.30

Úterý

Lego – p. uč. Francl – 13.00 - 14.00


Středa
Dance aerobic (5. – 9. třída) – p. Brindová – 15.00 - 16.00
Logopedie – p. uč. Halamová – 13.00 – 14.00


Čtvrtek
Turistický kroužek – p. uč. Makoč – 14.00 – 15.00


Pátek
Aerobic (2. – 4. třída) – p. Brindová – 14.00 – 15.00

 

Kurz hry na kytaru: (od 4. třídy)
Pondělí – pokročilí – 14.00-15.00
Úterý – mírně pokročilí – 14.00 – 15.00
Středa – začátečníci – 14.00 – 15.00

Kroužek keramiky a vaření bude z důvodů rekonstrukce otevřen nejdříve ve II. pololetí.

Kroužek basketbalu bude časově upřesněn v průběhu září.

19. 9. - ZAHÁJENÍ ČINNOSTI ZÁJMOVÝCH KROUŽKŮ.


Upozornění pro rodiče

 

Vážení rodiče,

vzhledem k tomu, že se opět zvýšil výskyt vší ve škole a školce, prosíme o důkladné denní pravidelné prohlížení vlasů dětí a v případě nálezu o okamžité upozornění ve škole.Ohlášení zůstává anonymní a slouží jen pedagogům k mapování výskytu.Při zjištění nebo důvodném podezření výskytu tohoto onemocnění u žáka ve škole budou neprodleně informováni jeho zákonní zástupci a žák bude do jejich příchodu oddělen od ostatních žáků (při zajištění všech podmínek ochrany zdraví a bezpečnosti), aby nedošlo k šíření infekce.Žák se nesmí vrátit zpět do kolektivu, dokud nejsou vlasy čisté a úplně zbavené hnid. Často sestává, že rodiče pouze umyjí dětem hlavu přípravkem, ale nezbaví vlasy hnid. Přípravky, které jsou na trhu nezaručí odstranění všech hnid, proto je nutné ruční vyčesávání vlasů, jinak se vši neustále šíří.V případě žáků, které rodiče posílají opakovaně do kolektivu neodvšivené, zvážíme, zda o  této skutečnosti byl informován příslušný orgán sociální péče.Zbavit děti vší je povinností rodičů, nikoliv školy a jejích pedagogických pracovníků.

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
postup-pri-vyskytu-vsi-detske.doc 26.6 Kb

Opatření ŘŠ

Vzhledem k neustále se opakujícím zpožděným platbám obědů a školkovného, vydává ředitelka školy následující opatření:

Pokud nebude úhrada provedena nejpozději do 10. dne daného měsíce, nebude dítěti poskytnuta strava a pobyt v MŠ.

Vyjímečné případy je možno konzultovat s vedoucí školní jídelny paní Všetečkovou.