Aktuality

Karanténa v MŠ 3. 11. 2021

V pondělí 1. 11. 2021 se děti z naší mateřské školy dostaly do kontaktu s pozitivně testovanou osobou. S největší pravděpodobností jim bude 3. 11. 2021 nařízena karanténa. Nejedná se o uzavření školky, ale o protiepidemické opatření, o kterém rozhodne Krajská hygienická stanice. 
Dle dostupných informací by v současné době měla karanténa trvat 7 dní od posledního kontaktu + negativní PCR test. V případě odmítnutí PCR testu je karanténa 14 dní.
Pokud bude v karanténě více než polovina dětí, které plní povinnou předškolní docházku, bude tato prováděna distanční formou (od čtvrtka 4. 11. 2021), všem rodičům pak budou nabídnuty podněty pro domácí vzdělávání.
Mrzí mne, že ke karanténě dochází v tak krátkém časovém odstupu od posledního případu, nemohu však porušovat platná nařízení a na situaci nereagovat.

Informace budeme aktualizovat na základě pokynů KHES ČB.


Mgr. Lenka Pípalová, ředitelka školy