Základní škola a Mateřská škola Borotín, okres Tábor

znak školy bodova školy

Přehled aktuálních článků

Ankety

Jak se Vám líbí vzhled stránek?

Zobrazených stránek

Celkem: 399178 měsíc: 4125 den: 61 hodina: 21
Basketbal

Basketbal - dívky 8. a 9. třída

1. místo v okresním kole

3. místo v kraji

Velkého úspěchu dosáhla naše děvčata v okresním kole škol v basketbalu.

Družstvo ve složení Fárová Veronika, Zrůstová Anna, Fučíková Tereza, Smrčinová Natálie, Smékalová Valentýna, Repášová Anna, Brázdová Linda, Šimáková Eliška, vyhrálo všechna utkání a postoupilo do krajského finále. I zde hrála děvčata, posílená o Madlu Švecovou, výborně a domů přivezla bronzové medaile.

Basketbal dívky - 6. a 7. třída

1. místo v okresním kole

Na své starší spoluhráčky výborně navázaly mladší hráčky a rovněž bez porážky vyhrály okresní kolo. Škoda, že letos není krajské kolo.

Reprezentovaly nás: Brázdová Linda, Svátková Bára, Hášová Romana, Fárová Kateřina, Eliášová Lada, Pavlíková Aneta, Fialová Klára, Hůrková Vanesa.

Blahopřejeme !

Basketbalový turnaj

basketbalovy-turnaj.pdf 409.1 Kb

Velký úspěch našich děvčat

Děvčata narozená v letech 2003 až 2005 dosáhla velkého úspěchu v basketbalu, když vyhrála okresní i krajské kolo bez jediné porážky.

V okresním kole se děvčata utkala s těmito školami: ZŠ Jistebnice, ZŠ Chýnov, ZŠ Husova Tábor, ZŠ Helsinská Tábor a ZŠ Zborovská Tábor.

V krajském kole to pak byly: ZŠ Strakonice, ZŠ Jindřichův Hradec, ZŠ Husova Tábor, ZŠ Chýnov, ZŠ Jistebnice a ZŠ Volary.

Reprezentovaly nás tyto hráčky:

Darina Peterková, Eliška Nováková, Anna Zrůstová, Linda Brázdová, Elena Kopecká, Aneta Zíková, Tereza Fučíková, Natálie Smrčinová a v krajském kole ještě Anna Repášová.

Děkujeme děvčatům za výbornou reprezentaci.

Adoptuj svůj tým

Naše škola a její basketbalový tým se přidaly k ME v basketbalu žen a zapojily se do projektu Adoptuj svůj tým. Naším spřáteleným týmem bude reprezentační družstvo Černé Hory. Těšíme se na spolupráci.

Adoptuj svůj tým

Hlasování

Vážení rodiče,

basktetbalový oddíl při ZŠ Borotín byl nominován na soutěž Sportovní hvězdy Táborského deníku. Hlasovat je možno na stránkách www.taborsky.denik.cz od 27. 1. - 1. 2. 2017. Z každého počítače je možno poslat každou hodinu 1 hlas.

Prosím, pomozte nám svým hlasem k úspěchu. Budeme vám velmi vděční.

Za basketbalový tým ŠBK Borotín

Ladislav  Zrůst - trenér

Děkujeme všem, kdo nám poslal hlas v anketě "O sportovní hvězdu Táborského deníku". Naše basketbalistky získali druhé místo s počtem 767 hlasů. Blahopřejeme vítězům. Ladislav Zrůst, trenér

Basketbal

Jednání s rodiči 19. 10. 2014

Basketbal má v Borotíně dlouhou tradici. Děvčata slaví úspěchy nejen na domácích hřištích, ale opakovaně také na mnoha zahraničních či mezinárodních turnajích. V letošní sezóně hrají mladší děvčata Šmoulinka cup a starší děvčata Krajskou ligu mladších žákyň Středočeského kraje, kde zatím suverénně vyhrávají. V minulé sezóně (2013/14) se mladším žákyním sice podařilo vybojovat postup do extraligy U14, ale pro nedostatek hráček jsme se, bohužel, museli v září z této soutěže odhlásit (přihlášeno 13. 6. 2014, odhlášeno 15. 9. 2014, startovné + pokuta za odhlášení celkem 7 000,- Kč). S nedostatkem hráček v této kategorii se potýká i řada klubů z velkých měst. Věřím, že u nás se jedná pouze o dočasný problém. V současné době hraje Šmoulinku 13 dívek a za mladší žákyně 14 dívek. Mám radost, že se některá děvčata rozhodla k basketbalu vrátit a jsou znovu oporami týmu hrajícího vrcholový basket. Nejvíc mne ale těší velký zájem o přípravku, kde je okolo 20 nových dětí. Je to naše naděje do budoucích let. Velkou zásluhu na tom má bezesporu pan učitel Zrůst, který je duší borotínského basketbalu a věnuje mu veškerý svůj volný čas. Bez dalších spolupracovníků a finanční podpory se však basketbal hraný na vrcholové úrovni neobejde. Přes veškerou snahu se dosud nepodařilo zajistit dostatečně silného sponzora, který by na sebe převzal alespoň část závazků školy a obce.

V neděli 19. 10. 2014 se po vyhraném utkání mladších žákyň (ŠBK Borotín – Wizards Praha 132:9) uskutečnila schůzka rodičů basketbalistek s vedením klubu a školy. Na programu byl v podstatě jediný bod, a to způsob budoucího financování žákovského basketbalu v Borotíně. Ředitelka školy informovala o výši nákladů na basketbal za poslední dva roky a požádala rodiče o pomoc zejména s dopravou dívek na utkání mimo Borotín. Rodiče upřednostnili hromadnou dopravu autobusem, která je však dosti nákladná. Po dlouhé diskusi se společně dohodli na pravidelném měsíčním příspěvku ve výši 500,- Kč za dítě (počínaje listopadem 2014, dětí z přípravky se příspěvek netýká). Tento příspěvek pokryje alespoň část nákladů na dopravu. Všechny ostatní náklady: doprava, pronájem tělocvičny na zápasy i některé tréninky, placení rozhodčích, spotřební materiál, startovné na turnajích, dresy a podobně zůstávají i nadále na škole a obci či případných sponzorech.

Další informace a vše ohledně basketu bude možno sledovat na stránkách školy www.zsborotin.cz v sekci Basketbal. Věřím, že dohodnutá pravidla přispějí k rozvoji basketbalu a finanční zainteresovanost rodičů zvýší také návštěvnost jednotlivých utkání. První hodnocení nás čeká v lednu 2015 na dalším jednání.

Za vedení školy i klubu Mgr. Lenka Pípalová