Akce „Plovoucí rozvrh“ se osvědčila

Žáci a učitelé na II. stupni základní školy občas „bojují“ s nedostatkem času na některé, zejména praktické, činnosti. Proto jsme se rozhodli zařadit do našeho ročního plánu zvláštní dny s takzvaným „plovoucím rozvrhem“. Žáci se v tento den učí v blocích a na danou činnost mají více času než v běžné pětačtyřicetiminutové hodině. První z těchto dnů jsme zařadili na 27. září. Naši žáci se věnovali například sběru a pozorování přírodnin, zjišťování fyzikálních a chemických vlastností nerostů, první pomoci, zdravé výživě, literatuře, Národnímu divadlu, fyzikálním pokusům apod.
             Den nám utekl jako voda a slunné počasí vytáhlo žáky i učitele alespoň na některou aktivitu ven.  Byl to velmi příjemně a užitečně strávený den.