Sportovní hala Borotín

Nabídka ubytování

Nabízíme prostory vhodné pro adaptační kurzy, školy v přírodě a různá sportovní soustředění ve Sportovní hale Borotín.

    

         Naše sportovní hala se nachází v městysu Borotín u Tábora, na okraji "České Sibiře" - rozhraní jižních a středních Čech, sjezd z hlavní silnice  Praha - České Budějovice (4 km odbočka Sudoměřice u Tábora).

         Hala disponuje 60 lůžky ve troj, čtyř a šestilůžkových pokojích. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení. K dispozici je také společenská místnost s pingpongovým stolem, která může sloužit i jako mobilní učebna. Hala je propojena chodbou se základní školou, kde se lze stravovat, popř. po dohodě využívat učebny. Disponujeme autobusovou dopravou, takže jsme schopni si pro zákazníka dojet. V případě potřeby se vaří také v Hostinci U Kostela nebo v Penzionu Na Rynku. V obci je veškerá základní občanská vybavenost (obchody, pošta, zdravotní středisko).

.  

         Kromě prostor sportovní haly a posezení v prvním patře je možné využít blízké fotbalové hřiště s doskočištěm, dětská hřiště s prolézačkami a herními prvky, další vzdálenější malé cvičiště i lesní hřiště (cca 1,5 km od haly).

 

         V obci je nově zřízena Naučná stezka J. E. Kypty, hudebního skladatele, který se u nás narodil. Začíná u kostela a vede údolím Tismenického potoka ke zřícenině Starý Zámek a okolo rybníků zpět do obce (cca 4 km). Zřícenina je volně přístupná i v podzemí a je spojena se jménem K. H. Máchy a s pověstí o bílé paní (od Fr. Grillparzera), jejíž dřevosocha zdobí okolí Starého Zámku.

 

          Druhá naučná stezka vede z Pikova (vesnička patřící k Borotínu, vzdálená 2 km) po nejvyšším vrcholu Borotínska - Dehetníku nad osadou Pejšova Lhota do Kamenné Lhoty (zde zámeček, kde hudební skladatel Oskar Nedbal skládal Polskou krev) a odtud polní cestou zpět do Borotína. Tato trasa včetně cesty do Pikova je dlouhá asi šest kilometrů.

 

         V samotném Borotíně a okolí jsou umístěny pamětní desky partyzánů z II. sv. války.

V knihovně si lze zapůjčit k tématu knihu „Borotín v odboji“.  

 

 

V okolí je možné navštívit tyto turistické cíle (nejlépe po předchozí domluvě):

 • jelení farmu na Starém Kostelci - Vesci (4 km)
 • rozhlednu Kovářku v Moravči s kovářským muzeem a s  výhledem na památnou horu Blaník  - 12 km
 • starobylou vesničku Ounuz (10 km), místo natáčení filmů, např. pohádky Honza málem králem. Je zde rekreační středisko s občerstvovnou, kam byla převezena stará Poštovna ze Sněžky. Chovají zde koně a osly. Lze sem dojít i od horní stanice lanovky Monínce.
 • chovnou stanici koně převalského Zoo Praha v Dolním Dobřejově (6 km), další chovaná zvířata - lamy, pávi, losi, mufloni...
 • Jistebnici (10 km), městečko, kde byl nalezen v kostele "Jistebnický kancionál". Je zde výstavní síň malíře Richarda Laudy a 1 km vzdálená kaple sv. Máří Magdaleny - odtud výhledy na Temelín a Šumavu.
 • Chotoviny (8 km), městečko se soukromým Muzeem historických vozidel - pro kluky obzvlášť poutavé.
 • zříceninu hradu Šelmberk s vyhlídkovou věží a s ukázkami starých řemesel - pec na pečení chleba, stará kovárna a papírna, bylinková zahrada.

 

 

 

Také si nenechte ujít:

 

 • Tábor (15 km) - Muzeum marcipánu a čokolády, Muzeum husitského revolučního hnutí s prohlídkami podzemí, Muzeum lega aj.  
 • 18ti jamkové golfové hřiště v Alenině Lhotě, Golf klub Čertovo břemeno, s designovou podzemní restaurací (cca 9 km)
 • přírodní biozahradu Mlýnec s bylinkovou zahradou- možnost přednášky o přírodních zahradách (Sychrov - Mlýneček, 3 km)
 • zemědělský areál Cunkov-  celostátní aukce býků, pastevní odchov bizonů, restaurace

 

 

Těšíme se na vaši návštěvu.                    

 

Ceník:

ubytování - 180 Kč/noc/osoba - na 10 dětí pedagogický doprovod zdarma (možno ještě zvýhodnit)

stravování - 250 Kč plná penze se zajištěným pitným režimem po celý den.

 

Nestandardní "přání" nutno předem konzultovat se správcem zařízení.  

Jakékoliv dotazy rád zodpovím na tel.733652671.  

 

Jaroslav Zábrodský – správce haly