Archiv

Výukový portál naší školy

Vážení rodiče, milí žáci

od pondělí 23. března spouštíme výukový portál naší školy. Na emaily rodičů byly rozeslány přihlašovací údaje a hesla. Pokud Vám zpráva nedorazila, sdělte nám funkční email na zsborotin@seznam.cz.

Máme k dispozici dostatek počítačů k případnému zapůjčení.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
vitejte-v-edupage-870621048.docx 14.5 Kb

INFORMACE

 • Od 17. 3. 2020 až do odvolání je uzavřena základní škola, mateřská škola, školí jídelna i školní družina a klub.
 • Zápis do 1. třídy je naplánován na 2. a 3. 4. 2020. V současné době nemáme žádné informace ani pokyny ohledně změny termínu zápisu. Jakmile budeme mít nové informace, předáme je dále.
 • Přijímací zkoušky na střední školy – zatím nejsou žádné nové informace.
 • Zápis do MŠ je naplánován na květen. Pokud dojde ke změně termínu, budete informováni.
 • Výukové materiály pro žáky na období uzavření škol jsou v současné době dostupné na webových stránkách školy, pro děti z MŠ jsou přístupné i v tištěné podobě u vchodu do MŠ.
 • Žádost o ošetřovné vydáváme ve všední dny od 8,00 do 10,00 v kanceláři ZŠ.
 • Od pondělí 23. 3. 2020 bude pro komunikaci mezi žáky a učiteli a předávání výukových materiálů spuštěno online prostředí. Pro předání přístupových hesel potřebujeme funkční emailové adresy. Žádám o zaslání emailového kontaktu na rodiče všech žáků ZŠ na adresu zsborotin@seznam.cz (do předmětu, prosím, uveďte jména dětí, stačí jeden z rodičů pro všechny děti z rodiny). Pokud potřebujete pomoci s poskytnutím PC, pište na stejnou adresu, případně volejte na níže uvedený telefon. Bližší informace a postupy budou zveřejněny koncem týdne.

email: zsborotin@seznam.cz

Tel.: 739 572 481

           

 16. 3. 2020                            

 Mgr. Lenka Pípalová, ředitelka školy


Přijímací zkoušky na SŠ

STŘEDNÍ ŠKOLY
Informace ministerstva školství k přijímacímu řízení:

Jednotná přijímací zkouška na střední školy pro školní rok 2020/2021 proběhne nejdříve 14 dnů ode dne obnovení osobní přítomnosti žáků při vzdělávání ve středních školách.
Konkrétní termín, který bude letos jen jeden, poté stanoví MŠMT.
Obsah a forma přijímací zkoušky se nemění, a stejně zůstanou beze změny kritéria přijímání stanovená ředitelem školy. Stále tak platí, že zkouška proběhne i ve společné části – tedy jednotná zkouška – z písemného testu z českého jazyka a literatury a písemného testu z matematiky.
 „Oproti minulým letům budou zkráceny termíny pro vyhodnocení výsledků zkoušky, aby se uchazeči o studium dozvěděli vzhledem k okolnostem výsledek co možná nejdříve,“ vysvětluje ministr školství Robert Plaga.
Ředitelé, kteří se rozhodli dělat i školní část přijímací zkoušky, stanoví jejich nové termíny v souladu s harmonogramem, který určí MŠMT.

UČŇOVSKÉ ŠKOLSTVÍ

Přijímací řízení pro žáky učebních oborů proběhne v obdobném termínu  jako u středních škol. Sledujte webové stránky jednotlivých učilišť.

 


Celodenní stávka

Vážení rodiče, zákonní zástupci,

dne 15. 11. 2023 ustavený Stávkový výbor zaměstnanců ZŠ a MŠ Borotín, okres Tábor oznámil řediteli školy, že pokud bude vyhlášena celostátní výstražná stávka, bude se více než 90% zaměstnanců účastnit.
Celodenní stávka dne 27. 11. 2023 proběhne formou neúčasti v zaměstnání. Jestliže se na politických jednáních nepodaří najít řešení takové, které by stávku zažehnalo, což bychom si samozřejmě přáli, bude škola i školka celý den zcela uzavřena, školní jídelna nebude vařit.

Stávka, do které vstupujeme, není stávkou za zvýšení platů pedagogů, jak je nám některými politiky podsouváno. Je to stávka za zachování současných podmínek ve vzdělávání a za budoucnost a kvalitu vzdělávání.

Znepokojují nás rozhodnutí MŠMT, která podle nás budou mít zásadní dopad na provoz škol a úroveň vzdělávání. Jedná se zejména o tyto kroky:

 1. Snížení mzdových prostředků pro nepedagogické zaměstnance zabezpečující chod školy
  (úklid a údržba, školní stravování).
 2. Snížení prostředků, ze kterých jsou hrazeny mimo jiné učební pomůcky, učebnice, výpočetní technika.
 3. Snížení počtu možných odučených hodin, který povede ke zrušení půlených hodin, hodin s rodilým mluvčím apod.
 4. Avizované neuvážené a příliš radikální snížení počtu asistentů pedagogů od roku 2025.
 5. Nedodržování vlastních koncepčních dokumentů a termínů ze strany MŠMT.

Výše uvedené skutečnosti nás nutí k tomu, abychom se stávky aktivně účastnili, protože bezprostředně ohrožují fungování zejména venkovských škol.

Děkujeme za pochopení a případnou podporu.

Mgr. Lenka Pípalová, ředitelka školy

Mgr. Pavlína Nováková, iniciátor stávky, člen stávkového výboru


Den otevřených dveří

V sobotu 28. 5. 2022 se ve škole uskuteční den otevřených dveří. V 10,00 hod. a 14,00 hod. proběhnou komentované prohlídky zrekonstruované školy. Samostatné prohlídky možné nejsou. Pokud si chcete prohlédnout školu od sklepa až po půdu, máte jedinečnou šanci.

škola                                         pan Tůma

Prohlídka ve 14,00 hod. bude zahájena odhalením pamětní desky našemu bývalému kolegovi a velkému sportovci Janu Tůmovi.