Děti přijaté do mateřské školy

ms-prijate-deti.doc 101.4 Kb

Pozvánka k zápisu do MŠ Borotín

Jak usnadnit vstup dítěte do MŠ

Jak dítěti usnadnit vstup do MŠ
Nástup do mateřské školy je pro dítě velkou životní změnou.  Jeho maminka už nebude na blízku 24 hodin, ke slovu přijde jiný režim dne, kladeny na něj budou větší nároky.
Proto by si měli být rodiče jistí, že pobyt ve školce dítě zvládne, a co nejvíce se snažit mu vstup do mateřské školy usnadnit tím, že ho na MŠ dobře připraví.
Dítě, které se o sebe postará a domluví se, se lépe  zapojuje do kolektivu.
Jak dítě správně připravit:
•    motivovat dítě hezkým povídáním o školce (nikdy ho nestrašit – „Počkej, ve školce ti nikdo nepomůže!“ „Paní učitelka tě naučí poslouchat!“ atp.)
•    zvykat dítě na krátké odloučení od rodičů (babička, dědeček, teta)
•    poskytnout šanci setkávat se s vrstevníky (na hřišti, na procházce)
•    naučit dítě: – znát své jméno
•    hovořit v jednoduchých větách
•    obléknout se a svléknout, obout a zout
•    poznat si své oblečení
•    samostatně jíst (lžící) a pít (z hrnečku), u jídla sedět
•    umýt si ruce, utřít se do ručníku
•    používat záchod
•    vysmrkat se
•    bezpečně chodit po schodech
•    uklízet po sobě hračky
•    reagovat a uposlechnout slovní pokyn dospělého
Jak ulehčit dítěti začátek:
•    informujte učitelku, pokud má Vaše dítě nějaké zdravotní či jiné omezení
•    zpočátku dítě nechávejte ve školce jen krátce, dobu postupně prodlužujte
•    oblečení a věci do školky připravujte s dítětem společně (lépe si je pozná)
•    přibalte mu oblíbenou hračku
•    neprodlužujte loučení, rychle odejděte
•    buďte důslední (když už se jednou rozhodnete, že dítě půjde do MŠ, nenechte se přemluvit a trvejte na svém rozhodnutí)
•     vždy splňte slib, který dítěti ráno dáte („Přijdu po obědě.“)
•    nepřiznávejte, že je Vám také smutno

Vítejte ve školce

Co potřebuji s sebou do školky

- přezůvky do třídy - s pevnou patou, nedávejte dětem v žádném případě pantofle

- vhodné pohodlné oblečení pro hry - prosíme o jedny tepláky (kalhoty nebo v létě kraťasy) do třídy a druhé na hraní venku. Protože se děti při hře v přírodě lehce ušpiní, z hygienického důvodu vyžadujeme, aby se po návratu do školky převlékly do "domácího" oblečení,

- látkový pytlík nebo tašku, kterou budou mít pověšenou na svém háčku v šatně. Do sáčku vložte náhradní spodní prádlo (kalhotky, slipy nebo trenky) pro výměnu v případě "nehody", tričko, náhradní ponožky nebo v zimě punčocháče a náhradní tepláky,

- pokud bude vaše dítě po obědě odpočívat na lůžku, potřebuje pyžamo.

S dětmi chodíme ven za téměř každého počasí (výjimkou je silný vítr a déšť). Proto děti přiměřeně oblékejte, určitě jim dávejte pokrývku hlavy (v zimě teplou čepici na uši, v létě kšiltovku nebo klobouček). Za deště pláštěnku a vhodnou obuv.

Při nástupu do MŠ Vás poprosíme o jedno velké balení papírových kapesníků (– nejlépe  v krabičce) a kvalitní pastelky (12ks) (např. Maped, Faber Castell, Power Rangers, Triocolor,aj)

Ručníčky a ložní povlečení nevyžadujeme, máme vlastní.

Kritéria pro přijímání dětí k předškolnímu vzdělávání

Ředitelka Základní školy a Mateřské školy Borotín stanovila následující kritéria, podle nichž bude postupovat při rozhodování na základě ustanovení § 165 odst. 2 písm. b) zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání v Mateřské škole Borotín v případě, kdy počet žádostí o přijetí k předškolnímu vzdělávání v daném školním roce překročí stanovenou kapacitu maximálního počtu dětí pro mateřskou školu.

KRITÉRIA PRO PŘIJETÍ: VÍCE ZDE