CO2 Liga

CO2 liga - 2. mise

Dobrý den, píšu už druhou zprávu ohledně projektu CO2 liga. (Více informací v první zprávě).

Nyní jsme už u druhé mise. Tu první jsme zvládli skvěle. Tentokrát bylo úkolem zjistit naši uhlíkovou stopu. Každý člen týmu si pomocí kalkulačky, která je pro kohokoliv k dispozici
na internetu, vypočítal uhlíkovou stopu z různých kategorií. Kategorie jsou 4: bydlení, doprava, potraviny a spotřeba. U každé z nich je asi 5 otázek na dané téma. My jsme to všichni s pomocí rodičů vyplnili a zapsali si výsledek. Tuto kalkulačku jsme doplňovali ještě jednou, asi za dva týdny. Za tu dobu jsme se museli snažit, aby byl výsledek uhlíkové stopy nižší. A to se povedlo. Tyto údaje jsme měli zadat do tabulky a odevzdat. Dalším úkolem bylo zpracovat grafy, a myslím, že to se nám taky to povedlo. Poslední úkol byl stejný jako minule, informovat Vás. To jsme tímto rádi splnili. J

A kdo by měl zájem spočítat si svoji uhlíkovou stopu a popřemýšlet o způsobu života a spotřebě, kalkulačka je zde:

27. 1. 2021                                                                 Barbora Svátková a tým CO2 ligy

Dobrý den,

chtěli bychom Vám oznámit, že my, pár žáků z deváté třídy, jsme se zapojili do projektu: CO2 liga. Liga se zabývá naší planetou, konkrétně tématy: globální oteplování, skleníkové jevy, uhlíková stopa atd. My, jakožto součást týmu, budeme během roku plnit celkem 4 mise s několika úkoly. No a právě tato zpráva je jedním z našich úkolů. Těchto zpráv bude nejspíš víc. Budeme Vás informovat o každé z misí, co zrovna děláme a co pro zlepšení klimatu můžete dělat třeba i Vy. V první misi se i my spíš seznamujeme s tématy, takže jsme začali tím, že jsme zhlédli pár videí + vyplnili dotazník, kterým jsme zjistili, co už vlastně víme. Pravidelně se scházíme v online prostředí a rozdělujeme si práci. Dalšími úkoly je například vytvořit plakát, prezentaci a s nimi pak vyprávět ostatním nebo třeba složit básničku a mnoho dalších zajímavých úkolů.

27. 11. 2020                                                                       Barbora Svátková, 9. A