Kampaň obyčejného hrdinství

Vážení rodiče, žáci, kolegové, zkrátka všichni, kdo čtete tyto stránky,

obracím se na Vás s prosbou o pomoc naší Zemi. Věřím, že každý z nás občas přemýšlíme, zda to, jak žijeme, může mít vliv na vývoj klimatu. Možná si i říkáme, co bychom mohli udělat, co by se dalo… Řada z nás s realizací změn otálí. Neví, kdy a jak začít.
Nyní se naskytla skvělá příležitost!  Jako škola jsme se přihlásili do Kampaně Obyčejného hrdinství. Pojďme tedy zkusit, kolik přírodních zdrojů za jeden týden ušetříme. Mnohdy jenom malou změnou v našich zvycích a zaběhlých činnostech můžeme velmi snížit spotřebu vody a produkci nadbytečného oxidu uhličitého, který nám stále otepluje Zemi.

Kdo máte chuť zapojit se, udělejte prosím následující:

· Přečtěte si informace ke kampani a jednotlivým výzvám.
· Stáhněte deníček pro účastníky.
· Rozhodněte, kterou výzvu splníte. Není podmínkou plnit vše. Je to na Vás.
· Prožijte a užijte si týden plný změn a výzev (od 26.4. do 2.5. 2021).
· Vyplňte deníček. (Můžete za celou rodinu jeden.) Pošlete do 5.5. 2021 na emailovou adresu školy. zsborotin@seznam.cz
· Budeme rádi za každou fotografii, kterou při plnění výzev pořídíte. A děkujeme.
· (Pokud si někdo budete deníček tisknout, můžete do školy přinést v papírové podobě.)

Po vyhodnocení zveřejníme, kolik kilogramů CO2 jsme ušetřili a jak jsme touto malou změnou pomohli.

Přeji Vám hodně zábavy, trpělivosti a podnětů k zamyšlení. Třeba zjistíte, že mnoho věcí změnit můžete. Pak tedy směle pokračujte ve výzvách. Třeba se časem stanou běžnou součástí Vašeho života.

Děkuji předem všem OBYČEJNÝM HRDINŮM.

21.4. 2021                                                                                                                                                       Mgr. Pavlína Nováková a ZŠ a MŠ Borotín

kampanoh2021-informace-final.pdf 448.6 Kb
oh-denicek-ucastnika-2021.pdf 436.5 Kb