Letová ukázka dravců s panem Vondruškou

Po čtyřech letech jsme na naší škole opět přivítali sokolníka pana Vondrušku se svými svěřenci. A stejně jako tenkrát,  i letos jsme byli spokojení. Jeho nadšení a láska k přírodě je přímo nakažlivá. Vypraví se zaujetím a dokáže přitáhnout pozornost dětí i dospělých.
             Žáci z mateřské i základní školy měli možnost prohlédnout si několik dravců, sov i našeho největšího pěvce, vzácného krkavce obecného. Toho si někteří nechali sednout na ruku, stejně jako výra velkého. Dozvěděli se mnoho zajímavostí včetně některých zásadních informací jako například, že sovy vůbec nejsou tak chytré a moudré, jak se o nich říká. Na několika příkladech nám ukázal, jak těžké pořízení s nimi je, a kolik úsilí musí vynaložit k jejich výcviku.

Ke zdaru celé akce přispělo i nádherné zářijové počasí, takže jsme si ukázku velmi užili.

Děkujeme.                                                                                              Žáci a učitelé ZŠ a MŠ Borotín