Osmáci na vánočních trzích v Linci

V pátek 6. prosince 2019 se vydali žáci 8. ročníku na vánoční trhy do rakouského Lince. Cestovali vlakem a tramvají. Za doprovodu a výkladu pana učitele Nováka ze ZŠ Husova Tábor si prohlédli město a jeho nejvýznamnější památky.  Pak už se rozeběhli na vytoužené nákupy. Mnozí směřovali nejprve do kamenných obchodů, aby se zahřáli. Na sraz na náměstí se vrátili spokojení s drobnými nákupy a velkými zážitky z konverzace v německém, anglickém i českém jazyce.
Na zpáteční cestě na nádraží ještě využili nabídky pouťových atrakcí, které byly ve společnosti spolužáků velkým zážitkem.

I přes zpáteční zpoždění vlaku jsme si exkurzi užili. Přivezli jsme si dárečky, zážitky a trochu té vánoční atmosféry ze sousedního Rakouska.

Pavlína Nováková, třídní učitelka