Pomáháme Ukrajině, jak umíme.

Válka na Ukrajině naše žáky, zaměstnance  i rodiče velmi zasáhla. Proto jsme se rozhodli již
od počátku konfliktu pomáhat, jak je to jen možné. Vyzdobili jsme okna v barvách ukrajinské státní vlajky. Od žáků, rodičů i ostatních dobrovolníků se nám podařilo vybrat 37 045 Kč, které jsme poslali na účty organizací Člověk v tísni a Charity ČR. Od pátku 4. do pondělí 7. března 2022 probíhala na škole sbírka hygienických potřeb a trvanlivých potravin. Ty pak byly předány na oficiální sběrné místo v Táboře-Čekanicích U Kovárny.

Výzvou pro žáky bylo darování trvanlivých dobrot vyzvednutých přímo ve školní jídelně. Sami se mohli rozhodnout, zda si sušenku, pitíčko či přesnídávku odnesou domů nebo darují potřebným. Čtyři krabice od banánů plné trvanlivých svačinek pak opět putovaly  ukrajinským dětem a maminkám.

Děkujeme všem, kteří jakkoliv přispívají a pomáhají.

Zaměstnanci a žáci ZŠ a MŠ Borotín

foto zde: https://zsamsborotin.rajce.idnes.cz/Pomahame_Ukrajine_2022/