Postřehy z výletu na Červenou Lhotu - druháci

Na školním výletě jsme viděli divadlo Vodnická pohádka. Bylo pěkné. Svačili jsme pod stromy na malých lavičkách. A pak šli na prohlídku Zámku. Byly tam opravdu krásné pokoje. Našli jsme i tajné dveře. Na obraze jsme viděli „hnusnou“ paní. V jednom pokoji stála medvědice, co nosila poštu. Paní nám vyprávěla pověst. Koupili jsme si suvenýry a něco k jídlu a potom už jsme jeli do školy.

Katka 2. tř.

V úterý jsme jeli na školní výlet na Červenou Lhotu. Na cestu nám přálo sluníčko. V autobuse jsem seděl s Mikulášem. Cestou jsme si povídali. Nejdřív jsme byli na Vodnické pohádce a potom na prohlídce zámku. Nejvíc se mi líbil rytířský oblek a meč. Výlet se mi líbil.

David 2. tř.

Nejdřív jsme byli na divadle. Bylo to o tom, jak mlynář a mlynářka chtěli dát svoji dceru do pekla. Na zámku jsme viděli komnaty. Jedna komnata byla obzvlášť nádherná a v ní tajné dveře, když se jimi prošlo, byli jsme v šatně princezen. A co sem se dozvěděla? Byla tam taková pánvička a do ní se dávali opravdický uhlíky. To se pak dalo pod peřinu k nohám, a tak se zahřívala peřina. Před zámkem jsme se vyfotili.

Alenka 2.tř

V ranních hodinách jsme se vypravili do autobusu, jela s námi i první třída. Dorazili jsme na parkoviště a šli do staré stodoly, kde se odehrálo divadlo o mlýně a o lásce. Když příběh skončil, dostali jsme letáčky na památku. Došli jsme k Červené Lhotě a tam si dali svačinu, bylo málo času, protože jsme šli na prohlídku zámku. Prováděla nás moc laskavá paní. Nejprve jsme šli po schodech, kde byli vyvěšeny obrazy. Pak jsme šli do ostatních místností. Bylo to moc hezké.

Eliška 2. tř