Poznávací zájezd do Míšně a Drážďan

V úterý 4. 6. 2019 měli žáci 8.- 9. ročníku společně se ZŠ Chýnov možnost navštívit manufakturu porcelánu v Míšni a město Drážďany.
     Muzeum v Míšni nabízí nepřeberné množství výrobků, které kdy lidské ruce z porcelánu vyrobily. V manufaktuře pak návštěvník na vlastní oči vidí, jak se výsledný kousek po jednotlivých krocích rodí.
     Na Drážďanech je neuvěřitelné, v jakém rozsahu bylo jejich centrum znovu vybudováno
po rozsáhlých náletech na konci 2. světové války. Naši cestovatelé začínali prohlídku výhledem
na město a řeku Labe (die Elbe) z Brühlské terasy. V ukrutném vedru se přesunuli přes katedrálu Hofkirche, okolo Semperovy opery do areálu Zwingeru. Poté pokračovali směrem ke Frauenkirche. Na tomto kostele obdivovali exteriér i interiér. Zvenku jsou patrné původní tmavé kameny ve fasádě, které byly vsazeny do historizující novostavby. Interiér můžete vidět na přiložených fotografiích. Najdete na nich i nezapomenutelnou mozaiku Knížecí průvod, která byla zhotovena z téměř 30 000 kostiček z míšeňského porcelánu.
     Okolo 3. hodiny přišel konečně rozchod a nákupy v Primarku, což byl pro některé účastníky zlatý hřeb exkurze. Zde došlo i na očekávanou němčinu a angličtinu. J
     Cesta domů proběhla bez problémů, dokonce se zastávkou u  McDonald´s. Takže J

Mgr. Pavlína Nováková