Školní zpravodaj

Vážení rodiče,

dovolte mi, abych Vás na začátku nového školního roku opět pozdravila a popřála Vám i Vašim dětem mnoho radosti a úspěchů ve škole

V letošním školním roce bude výuka probíhat v devíti samostatných třídách. Vyučujeme podle dvou vzdělávacích programů: ve 3., 4., 5., 8. a 9. ročníku podle dobíhajícího ŠVP, v ostatních ročnících dle nového ŠVP, do kterého byly zapracovány povinné změny.

Abychom uspokojili potřeby odpoledního dohledu nad dětmi, budou pracovat 2 oddělení školní družiny a dle potřeby také další oddělení školního klubu. Nabídneme dětem celou řadu zájmových kroužků a také výuku náboženství. Konkrétní termíny budou zveřejněny na webových stránkách školy a v žákovských knížkách. I nadále škola nabízí svoz žákům, kteří nemají do Borotína autobusové spojení. Plánujeme také celou řadu akcí pro děti i veřejnost.

O prázdninách proběhla ve všech učebnách rekonstrukce osvětlení, v celé škole je nově vymalováno, na školním hřišti byla prodloužena běžecká dráha a hlavní vstup do budovy byl opatřen kamerou a čipovým systémem. Do první a čtvrté třídy byl pořízen nový nábytek. Do šaten přibyly šatní skříňky také pro žáky osmého ročníku. Ve školní družině byla zřízena učebna pro žáky devátého ročníku.

Došlo také k některým personálním změnám. Slečna Šarlota Chaloupková pracuje nově na pozici uklízečky a částečně jako vychovatelka ve školním klubu, pan Ladislav Zrůst povede jedno z oddělení školní družiny. Mezi pedagogy základní školy jsme přivítali Mgr. Pavlínu Novákovou, Mgr. Josefa Makoče a Mgr. Otakara Novotného.

Věřím, že veškeré změny přispějí ke zvýšení kvality naší školy.

Pokud budete mít ke škole a jejímu provozu jakékoliv připomínky, obraťte se, prosím, přímo na nás. Pokud nebudete moci přijít osobně, kontaktujte nás telefonicky či e-mailem.

Přeji Vám a především Vašim dětem mnoho radosti a úspěchů během celého školního roku.

Tel.: 381 285 833, ŠJ: 381 285 823, mobil: 739 572 48

e-mail: zsborotin@seznam.cz                    www.zsborotin.cz                                                                                    Mgr. Lenka Pípalová, ředitelka školy