Ukliďme Česko, ukliďme Borotín - jaro 2022

I letos na jaře, jsme se zapojili do celostátní akce Ukliďme Česko. 24. 3. 2022 žáci se svými učiteli uklízeli okolí školy, veřejná prostranství a ulice v obci, příjezdovou cestu i pěšinu ke hradu, areál borotínského hradu, okolí silnice z obce ke hradu, sportovní areál Buzín
a Malé hřiště. Skupina žáků z 8. ročníku pomáhala při budování naučné Včelí stezky.

Abychom si pořádek udrželi, máme celoročně rozplánovaný úklid po týdnech. Jednotlivé třídy během hodin pracovních činností uklízí v průběhu celého školního roku.
I přesto se na hlavních trasách ke škole odpadky pravidelně objevují.

Nebuďme prosím ke svému okolí lhostejní. Nejšetrnější způsob nakládání s obaly a odpadem je vůbec ho nevytvářet. Když si doneseme např. pití ve vlastní lahvi, nemusíme řešit, kam ji po vypití vyhodit. Ráno si do ní uděláme pití nové. Přemýšlejme.

Děkuji všem zúčastněným za pomoc při úklidu.

Pavlína Nováková