Vánoční posezení s anglickou literaturou

Poslední školní den kalendářního roku 2016 jsme zahájili všichni společně v tělocvičně. Čekalo nás totiž mnoho kulturních zážitků. Letos dokonce v cizím jazyce, v angličtině. Žáci 5. ročníku si pro děti připravili anglickou lidovou pohádku „The Stonesoup“. Její děj připomíná naši pohádku „Sekyrková polévka“. Poté nám Lukáš Holub z 9. třídy a Monika Rytířová ze 7. třídy přednesli úryvek anglické prózy, kterou recitovali na soutěži Eurolyra 5. prosince 2016. Lukáš nás zavedl na „Gulliverovy cesty“  Jonathana  Swifta a Monika do „Tajné zahrady“ Frances Burnettové. Jejich spolužáci Jakub Halama, Anna Zrůstová, Šárka Mikulová a Kateřina Mikulová je uvedli krátkým povídáním o autorech a jmenovaných dílech, tentokrát v češtině. Dále pak přečetli dané úryvky v českém překladu.

Poté následovala krátká prezentace úspěchů borotínských basketbalistek, kterou si žákyně připravily jako poděkování svému trenérovi Ladislavu Zrůstovi.

Celé vystoupení bedlivě sledoval pan starosta a jeho spolupracovnice, kteří přišli slavnostně udělit diplomy za nejlepší novoroční přání PF. Vánoční atmosféru společného setkání jsme završili zpěvem koled. S přáním krásných Vánoc a pevného zdraví v roce 2017 jsme se rozběhli do tříd k ozdobeným stromečkům a dárkům užít si Vánoce v kruhu svých spolužáků a učitelů.

Hodně štěstí, zdraví a spokojenosti v roce 2017

přejí žáci, učitelé a ostatní zaměstnanci

ZŠ a MŠ Borotín.