Zájezd do přírodní zahrady Ottenstein

V úterý 18. června 2019 se žáci naší školy vydali na návštěvu přírodní zahrady Ottenstein v Dolním Rakousku. Přihlášení žáci ze 3. – 7. ročníku museli během května splnit úkol, který se týkal studánek v JČ kraji a vyplnit pracovní list „Voda versus sucho“. Pak měli možnost využít dotace z JČ kraje, který pro projekt získala paní Švecová  a Lesánek z. ú.
                V zahradě děti absolvovaly prohlídku a výukový program, během kterého pozorovaly mikroskopem a vyrobily si dekoraci z přírodních materiálů. Při prohlídce zahrady si ujasnily některé principy pěstování v souladu s přírodou. V budově bývalé sýpky si výletníci během oběda odpočinuli a ve voňavém krámku nakoupili dárečky domů.
                Výlet stál určitě za to. Vítaným přínosem byl i rychlokurz němčiny, při kterém se děti naučily zdravit, děkovat, prosit a počítat do 5.

Danke und auf Wiedersehen!

P. Nováková, B. Kabíčková, O. Novotný