Exkurze do adventního Lince 7. 12. 2023

Dne 7. prosince 2023 se žáci 8. a 9. ročníku jeli podívat do Lince na vánoční trhy. Jeli brzy ráno vlakem přímo do Lince. Z nádraží se přesunuli do centra, kde měli žáci připravené povídání o památkách po Linci. Každá památka byla zajímavá něčím jiným. Mě osobně se nejvíce líbila místní novogotická katedrála, která byla obrovská a krásně zdobená a holky to i hezky popsaly. Poté jsme se šli podívat na vánoční trhy. Ty mě upřímně zklamaly, protože tam nic moc nebylo. Zase tam ale nebylo tolik lidí, takže jsme si to v klidu prošli. Měli jsme i možnost kouknout do místních ulic. Tam jsme měli dvouhodinový rozchod. Po rozchodu se šlo zpátky na nádraží, kde se čekalo na vlak, ve kterém nastaly menší komplikace s místenkami, ale nic, co bychom nezvládli. Z Lince jsme dojeli do Tábora a potom domů. Myslím, že výlet splnil moje očekávání, ale trhy mohly být o něco lepší.

Aneta Svátková, 9. třída