Kolem školy se to hemžilo čerty

V pondělí dopoledne se to kolem školy hemžilo čerty. Jejich pekelné řádění krotil vlídný Mikuláš a nebeští andělé. Žáčci ve škole s mírnými obavami čekali, co se bude dít. Bude jim odpuštěno zapomínání úkolů, brebentění při vyučování a nepořádek ve třídě? Bude stačit básnička či písnička k tomu, aby se záznamy v Knize hříchů jak kouzelným proutkem nadobro vymazaly?

A tak bylo slyšet kromě řinčení řetězů a čertovského ryku krásně recitované básně a libé tóny rozličných písní. Pokud nestačily tyto aktivity k odčinění všech hříchů, zkusily se děti zachránit skákáním v pytli, při hodu bramborem a při napínavém přetahování se lanem.

Vše dobře dopadlo – do pekla se nakonec nikdo z naší školy neodebral, i když by se několik žhavých kandidátů našlo.

A jak si to užili deváťáci, kteří se místo u tabule potili v maskách čertů, Mikuláše a andělů?

„ Bylo to super! Hodné děti dostaly sladkosti a ty zlobivé si to odskákaly (v pytliJ).“

„Děti byly hodné a statečné. Hry, které jsme si pro ně připravily, hrály s neskutečným zápalem.“

„Už od páté třídy jsme se na tuto akci těšili. A moc jsme si to užili.“

V Borotíně 6.12.2021      LV