Stali jsme se součástí sportovní historie

Přispěli jsme k rekordu v návštěvnosti na florbalovém MS 2018

Mistrovství světa mužů 2018 v Praze je tím nejnavštěvovanějším v dějinách florbalu. Počet diváků všech utkání turnaje bylo 181 518. Rekord z roku 2014 byl překonán o více než 77 tisíc.
     Svou troškou do mlýna přispěla i naše škola. Ve středu 5.12.2018 jsme vyslali do Prahy výpravu milovníků florbalu. Holky a kluci vyrazili do velkoměsta vlakem a užili si i metra. Po opuštění eskalátorů se před námi otevřel pohled na obrovský nápis World Floorball Championchips 2018 WELCOME. Zbývalo jen projít bezpečnostními kontrolami, a už jsme si hledali svá místa v té nejmodernější hale v České Republice. O2 Aréna nás přivítala zahajovacím předzápasovým ceremoniálem. Vyslechli jsme si hymny Lotyšska a Slovenské republiky, a těšili jsme se na první utkání dnešního dopoledne. Atmosféra v hale byla strhující. Většina diváků včetně nás fandilo týmu Slovenska, ale vítězství Lotyšska si užili i někteří naši kluci. Rozhodli se, v této obrovské přesile, pomoci menšinovým fanouškům Lotyšska.
     Druhý zápas vyřazovacích bojů přinesl boj o postup týmů Dánska a Estonska. Vítězem tohoto utkání, kde převažovala taktika nad góly, se stali florbalisté Dánska. Pro nás bylo toto utkání zajímavé tím, že vítěz později narazil na tým Česka v boji o postup do semifinále.
     Celý dopolední program jsme si moc užili a nezbývá nám než poděkovat organizátorům, že nám návštěvu mistrovství světa umožnili. Český florbale, děkujeme.   R.H.